Profesionálne dokumenty na mieru

Blíži sa Silvester. Máte už VZN o používaní pyrotechniky?


VZN o používaní pyrotechniky

Ilustračné foto. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zabavni-pyrotechnika-na-silvestra-dtc-/domaci.aspx?c=A131230_143814_domaci_cen

 

Azda v každej obci sa obyvatelia na prelome rokov sťažujú na používanie pyrotechniky, na množstvo výbuchov, neustály hluk, na obťažovanie, rôzne nebezpečné situácie, hádzanie petárd pod nohy, výbuchy petárd pri kostoloch, pri školách, pri cintorínoch a pod. Sú takéto problémy aj u Vás?

Obec tieto aktivity môže regulovať prostredníctvom svojho VZN. Za používanie pyrotechniky v rozpore s VZN obce je následne možné uložiť sankciu – a práve tá je pomerne účinným nástrojom samosprávy v otázke regulácie používania pyrotechniky (najmä v prípade, ak zlyhajú predchádzajúce "pekné slová" - dohováranie, upozorňovanie a pod.). Ak sa Vám podarí „ustrážiť“ používanie pyrotechniky, ochrániť ľudí pred hlukom a rôznymi nebezpečnými a stresujúcimi situáciami, tak verte tomu, že drvivá väčšina obyvateľov Vašej obce túto aktivitu samosprávy určite výrazne ocení.

Avšak prvým a zároveň nevyhnutným krokom v tomto úsilí je vypracovanie a prijatie VZN o používaní pyrotechniky.

Ako na to? Kontaktujte nás, my Vám poradíme čo/ako/kde/kedy regulovať a vypracujeme pre Vašu obec kvalitné VZN, ušité na mieru.